1972 Biga/Çanakkale doğumlu. İ.T.Ü. İşletme Mühendislik Fakültesinden mezun olduktan sonra yaklaşık 12 yıl özel sektörde satış, pazarlama ve kalite güvence konularında değişik pozisyonlarda çalıştı. 2000 Nisan’ında geçirdiği ciddi bir rahatsızlık deneyimi onu tamamlayıcı tedavi yöntemleri olan Reiki, Kundalini Reiki, Deeksha , Ra- Sheeba, Reconnection, Biyoenerji, Klasik Yoga, Kundalini Yoga, Kriya Yoga, Raja Yoga, Vipassana Meditasyon, Refleksoloji, EFT, Taşlarla Terapi, Renklerle Terapi, Aura Okuma, Mikrokozmik Yörünge Meditasyonu, Tantrik Cinsellik, Gümüş Mor Alev, Ramtha Tezahür Tekniği, Acmos Terapi, Nefes Teknikleri, Melek Enerjileriyle Çalışma vb. şifa ve enerji yöntemleriyle tanıştırdı.

Kendisini iyileştirme sürecinde geleneksel tıbbi tedavinin yanında bu yöntemlerin çok faydasını görünce tutkusu haline gelen kişisel değişim ve gelişim konularında çok sayıda eğitim alıp kendisi ve yüzlerce kişi üzerinde değişik uygulamalar yapma fırsatı oldu.

2005 yılında almaya başladığı koçluk eğitimini, merkezi Amerika’da bulunan CTI’nın (Coaches Training İnstitute) Türkiye ‘deki temsilcisi Navitas kanalıyla 2007 yılında tamamladı. Toplam 15 günlük (120 saat) ve ileri seviyeli eğitim olan bu program Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından akredite olmuş dünyadaki sayılı Koçluk Eğitim Programları’ndandır.

2008 yılı başı itibariyle özel sektördeki işinden ayrılıp sadece profesyonel olarak koçluk yapmak ve insanların değişimlerinde onlara destek olup onlarla birlikte gelişmek ve değişmek adına Moda ‘da kendine ait olan “Erim Yaşam Koçluğu Danışmanlık Merkezi’ni kurdu. Bu tarihten itibaren kendi geliştirdiği Erim Yaşam Koçluğu Sistemi ile danışanlarına son derece kapsamlı bir şekilde Rehberlik, Yaşam Koçluğu&Mentorluk ve Yoga Eğitmenliği hizmetleri vermektedir. Kendi geliştirdiği “Altona Nefes Tekniği”ni detaylandırma çalışmaları da devam etmektedir. Ayrıca, gazete ve dergilerde pek çok makalesi ve röportajı yayınlanan Erim Ergün, Cine5, Kanal T, Cem TV gibi pek çok televizyon kanalının özel programlarına konuk oldu ve çeşitli Ruhsal Gelişim, Kişisel Gelişim Fuar ve Panelleri’ne konuşmacı olarak katıldı.

Halen İlişkiler, Sağlık, Kariyer ve Öğrenci koçluğu alanlarında bireysel ve grup koçluk çalışmaları ile kurumsal grup koçluk çalışmaları yapmaya devam etmektedir. Kurumlara yönelik kendi hazırlamış olduğu “Satışın Simyası” adlı bir eğitim programı da vardır. Yine, “Kaliteli Hayat” ve kendi kurmuş olduğu “BoşLoşHoş” isimli web sitelerinde Aşk, İlişkiler, Cinsellik, Sağlık ve Yaşam Sanatı ile ilgili yazılar yazmaktadır. Ayrıca, yazmakta olduğu biri Aşk; diğeri Bolluk ve Bereket konularında olmak üzere iki ayrı kitabı Kasım ayından itibaren okuyucularıyla buluşmayı beklemektedir.

Eğitmenin Çalışmaları: Ruhsal Ameliyat&Ra Connection